VĮ „GIS-Centras“
„Erdvinių duomenų valdymo internete“ paslauga
2015

Kur galima rasti sprendimą: www.geoportal.lt/geoportal/web/guest/el.-paslaugos

Kodėl ir kaip?

Paslaugos „Erdvinių duomenų valdymas internete“ naudotojai gali LEI portale tvarkyti savo erdvinius duomenis ir žemėlapius. Tam nereikia jokios papildomos GIS programinės įrangos. Naudotojai debesų kompiuterijos pagrindu veikiančioje sistemoje galės įvesti, redaguoti bei publikuoti naujus erdvinius duomenis ar integruoti savo turimus, kurti viešus arba tik nurodytam naudotojų ratui skirtus žemėlapius. Mobilioji paslaugos versija (pasiekiama adresu www.geoportal.lt/mobilemap) leidžia ne tik peržiūrėti duomenų rinkinius bei žemėlapius, bet ir juos redaguoti, pildyti naudojant GPS įrenginį. Taip galima žymėti aplinkos problemas ar planuojamus darbus, turimos žemės plotų ribas, kaupti duomenis apie bendruomenei svarbius objektus ar įvykius.

Kuo išskirtinis?

Paslauga „Erdvinių duomenų valdymas internete“ yra vieša ir nemokama. Naudotojui leidžia dirbti su erdviniais duomenimis neturint jokios papildomos GIS programinės įrangos. Galimybė sukaupti erdvinius duomenis tiesiog internete labai svarbi tiems, kurie nėra patyrę geografinės informacijos naudotojai – mokslininkams, nedidelių įmonių specialistams, viešųjų įstaigų darbuotojams, visuomeninių organizacijų nariams. Naudodamiesi šia geoportal.lt paslauga jie gali kurti bei plėtoti naujus pridėtinės vertės produktus. Paslauga naudotojui suteikia galimybes pažymėti informaciją žemėlapyje ir ja pasidalinti su kitais, taip išvengiant nesusipratimų, sudėtingų aiškinimų žodžiu ar raštu apie objekto (taškinio, linijinio ar plotinio) padėtį vietovėje. Kiekvienas naujas kokybiškų erdvinių duomenų rinkinys, kuriuo pasidaliname su kitais LEI portale – dar vienas žingsnis link geresnio mus supančios gamtinės, visuomeninės ir informacinės aplinkos supratimo.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.