Lietuvos aklųjų biblioteka
Elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema
2013

Kur galima rasti sprendimą: elvis.labiblioteka.lt

Kodėl ir kaip?

Virtuali aklųjų biblioteka (VAB) – Lietuvos aklųjų bibliotekos (LAB) paslauga, pasiekiama per Elektroninių leidinių valdymo informacinę sistemą (ELVIS). Paslauga prieinama visiems, bet, remiantis Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu, visas fondas yra skirtas regos ar kitą negalią turintiems asmenims, dėl kurios jie negali skaityti įprasto formato leidinių. ELVIS galima rasti skaitmeninius garsinius, tekstinius, daugiafunkcius leidinius. Juos galima skaityti, klausytis svetainėje (tam yra įdiegtas grotuvas) arba atsisiųsti į asmeninius kompiuterius ar mobiliuosius įrenginius. Sistema suteikia vartotojams papildomų galimybių: prenumeruoti personalizuotus naujienlaiškius, vertinti ir komentuoti leidinius, teikti pageidavimus dėl leidžiamų leidinių, siūlyti naujus skaitovus, bendrauti su kitais vartotojais, administracija.

Kuo išskirtinis?

Virtualioje aklųjų bibliotekoje galima apsilankyti 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, bet kokią metų dieną. VAB yra „biblioteka be sienų“ – į ją galima patekti iš bet kurios vietos, kur yra internetas. Tai reiškia, kad bibliotekos paslaugas galima gauti ir esant namuose ar išvykus į užsienį. VAB sutrikusios regos ar kitą negalią, dėl kurios negali skaityti įprastinių leidinių, turintiems žmonėms suteikia galimybę naudotis visaverte bibliotekos paslauga savarankiškai, neprašant kitų žmonių pagalbos palydėti į biblioteką , nesirūpinant transportu. Norint naudotis teikiamomis galimybėmis, reikia turėti pagrindinius kompiuterinio raštingumo įgūdžius ir žinias – taigi VAB skatina neįgaliųjų bendruomenės informacinio raštingumo įgūdžius. VAB yra patraukli tuo, kad čia galima rasti pačius naujausius Lietuvos aklųjų bibliotekos leidinius tuoj pat po jų įgarsinimo ar parengimo – realiojoje bibliotekoje tenka laukti, kol bus padarytas reikiamas leidinių tiražas, kol leidiniai bus apipavidalinti, sutvarkyti ir pateks į skaitytojų aptarnavimo padalinius. Be to, VAB vartotojas niekada neturi laukti eilėje, jei jo norimą leidinį skaito kiti skaitytojai – VAB suteikia galimybę visada rasti pageidaujamą knygą ir kokybišką jos įrašą.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.