Disabled Enabled
DISABLED ENABLED (PRITAIKYTA)
2017

Kur galima rasti sprendimą: http://maps.disabledenabled.eu

Kodėl ir kaip?

Kam to reikia? DisabledEnabled – unikalaus tipo neįgaliųjų ir su jais siejamos visuomenės, socialinis tinklas, sukurtas padėti neįgaliems išvengti kelionėje atsiradusių nepatogumų dėl turimų negalių, bei padėti atkreipti institucijų dėmesį, kurios atsakingos už socialinę integraciją. Idėja kilo iš natūralaus poreikio planuoti savo maršrutą. Dalinis laisvo judėjimo (neįgalus vežimėlyje, aklas, kurčnebilys, psichinė negalia) ribojimas atsiradęs dėl įvairiausių priežasčių (trauma, prigimtis, liga) privertė susimąstyti, kad reikalinga priemonė žinoti savo galimybę patekti ten kur nori būti (kelionė į užsienį, kelionė į žymias vietas, muziejus, viešbutis, universitetas ir k.t.). Tokia priemonė leis žmonėms išvengti papildomų nepatogumų ar nejaukių situacijų, kai reikia patekti į norimą vietą, o tokios galimybės tiesiog nebuvo numatytą. Tavo miestas būtų vieta pasaulyje, turinti unikalią ir interaktyvią sistemą neįgaliųjų erdvėms žymėti. Tokiu pavyzdžiu galėtų sekti viso pasaulio miestai, vietos, kurios planuoja susirasti naują klientą (teatrai, kavinės, žymios lankytinos vietos, laivai, keltai, poilsiavietės, ...). Kaip tai veikia?  Neįgalus žmogus (arba jį lydintis) norėdamas gauti informaciją apie galimybę nuvykti į mėgstamiausią vietą pasaulyje, pernakvoti jam pritaikytame viešbutyje, aplankyti žymią vietovę, į savo išmanųjį telefoną parsisiunčia nemokamą mobiliąją aplikaciją, kuri savaime informuoja apie planuojamo maršruto tinkamumą Jūsų negalios tipui (aklas, neįgalus vežimėlyje, kurčnebilys, psichinė negalia). Reitingavimas - labiausiai pritaikytos vietos. Informuoja kitus socialinio tinklo dalyvius apie naujas galimybes keliauti. Tokiu būdu vieni kitus informuodami pritaikysim pasaulį žmonėms su negalia.

Kuo išskirtinis?

Jei jau kažkas su Jūsų tipo negalia į tą vietą nuvyko ir jautėsi gerai – tai galite ir JŪS!!! Labai svarbu paminėti, kad pačių neįgaliųjų pažymėtos nepritaikytos vietos iš karto informuos atitinkančias institucijas apie esamą padėtį. Taip padėdami Valstybės atsakingiems žmonėms padėsime vieni kitiems. Toks betarpiškas bendradarbiavimo mechanizmas leis išplėsti socialiniai atskirčiai priskiriamiems žmonėms savo pasaulėjautą.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.