Ad Fingers ir Jaunimo akademija
Atknisa, kai užknisa
2013

Kur galima rasti sprendimą: https://www.facebook.com/Atknisa.kai.Uzknisa

Kodėl ir kaip?

Projektas „Atviras kodas: PILIETIS“ – tai nuosekliai įgyvendinama iniciatyva įgalinti vyresniųjų klasių moksleivius (nuo 14 m.) spręsti aplik esančias problemas ir tapti visuomeniškais ir aktyviais piliečiais. Facebook aplikacijos „Atknisa, kai užknisa“ pagalba, moksleiviai buvo kviečiami pastebėti aplinkui esančias problemas, jas registruoti, diskutuoti su kitais moksleiviais ir jas spręsti. 24 tūkstančiai jaunuolių prisijungė prie šio projekto tam, kad pakeistų tai, kas jau seniai užknisa jų kiemuose, mokyklose, miestuose, Lietuvoje. „Atknisa, kai Užknisa“ moko, kad pilietiškumo nevaržo nei amžius, nei vieta, kurioje gyvename – iškelti problemą ir ją išspręsti pilietiškomis priemonėmis gali visi. Unikalioje lietuviškoje Facebook aplikacijoje projekto dalyviai iškėlė apie 700 aktualių problemų, sukūrė per 50 idėjų joms spręsti, ir įgyvendino savo sumanymus padedami projekto „Atknisa, kai Užknisa“ savanorių. Projektas tęsėsi pusantrų metų, jo dalyvius apdovanojo Leodinas Donskis ir kiti Lietuvos šviesuoliai.

Kuo išskirtinis?

„Atknisa, kai Užknisa“ moko, kad pilietiškumo nevaržo nei amžius, nei vieta, kurioje gyvename – iškelti problemą ir ją išspręsti pilietiškomis priemonėmis gali visi.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.