Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka
Animukai: animacinės knygos skaitymo ir kognityvinių sutrikimų turintiems vaikams
2023

Kur galima rasti sprendimą: https://www.youtube.com/playlist?list=PLMCIUCHAWJGlabxuNTeX3jAyGB9LT9-sX

Kodėl ir kaip?

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, remdamasi tarptautine praktika ir bendradarbiaudama su specialiaisiais pedagogais, literatūros specialistais, vaizdo ir garso profesionalais, sukūrė 6 animacinių knygų ciklą kognityvinių, mokymosi sutrikimų turintiems vaikams. Vaiko akiai patrauklūs animacinių-garsinių knygų veikėjai moko vaikus ir paauglius ir socialinių įgūdžių, nesudėtinga kalba aptaria sudėtingiau paaiškinamas temas (pvz., santykiai, mirtis, meilė) bei ugdo socializacijai svarbius skaitymo įgūdžius.

Kuo išskirtinis?

Sukurtas produktas pagrįstas šiuolaikinių technologijų ir ugdymo sprendiniais – sujungiami teksto, vaizdo ir garso elementai siekiant ugdyti vaikų skaitymo įpročius, socialinius įgūdžius. Šių animacinių-garsinių knygų pritaikomumas labai platus – ne tik individualioms reikmėms, bet ir vykdant edukacinius užsiėmimus švietimo įstaigose, bibliotekose. Ir nors pagrindinė šių animacinių knygų funkcija – prisidėti prie kognityvinių sutrikimų turinčių vaikų gebėjimų ugdymo, jų formatas yra patogus edukuoti ir dar neskaitančius vaikus.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.