Kauno miesto savivaldybė kartu su UAB „Technologinių paslaugų sprendimai“
Žalias Kaunas (Kauno miesto senamiesčio mažų emisijų zonos sistema)
2023

Kur galima rasti sprendimą: http://emis.kaunas.tps.lt/Account/Login

Kodėl ir kaip?

„Senamiestis žmonėms, o ne automobiliams“ - būtent tokio ambicingo siekio užsibrėžė Kauno miesto savivaldybė. Itin didelis automobilių tranzitas piko metu paralyžiuoja siauras Kauno senamiesčio gatveles. Vairuotojai, siekdami sutrumpinti keliones važiuoja per senamiestį, sudaro ne tik spūstis, bet kelia ir triukšmą, oro taršą. Siekdama spręsti minėtas taršos ir transporto srautų problemas, Kauno miesto savivaldybė senamiestyje įdiegė mažų emisijų zonos sistemą. Vienuolikoje įvažiavimų ir išvažiavimų į Kauno miesto senamiestį įrengtos išmaniosios kameros ir švieslentės, fiksuojančios įvažiuojančias ir išvažiuojančias transporto priemones į mažų emisijų zoną, nuskaitant jų valstybinius numerius bei įvertinant, ar transporto priemonė atitinka keliamos emisijos reikalavimus. Sukurtoje informacinėje sistemoje sudaryta galimybė fiksuoti įvažiuojančių ir išvažiuojančių automobilių valstybinius numerius, jų buvimo laiką, mokėjimo tarifus, leidimus, sudaryti specifinius sąrašus (pvz. aptarnaujančio personalo, gyventojų, neįgaliųjų ir pan.), kuriems galėtų būti taikomi skirtingi (ne)mokėjimo tarifai.

Kuo išskirtinis?

Sprendimas išskirtinis, nes tai pirmasis tokio pobūdžio sprendimas Lietuvoje. Jo įgyvendinimas mažina Kauno miesto senamiesčio aplinkos ir oro taršą, spūstis, kas reikšmingai prisideda prie Jungtinių Tautų globalių tvarios plėtros tikslo „Darnūs miestai ir bendruomenės“, siekiančio kurti saugius, modernius ir tvarius miestus, kuriuose būtų gera gyventi visiems.


Video nuoroda: https://www.kaunas.lt/2023/09/11/kaunas-imasi-ambicingo-tikslo-mazinti-transporto-keliama-triuksma-ir-oro-tarsa-senamiestyje/?fbclid=IwAR0z_mM1QSVP-7Ygdx8V8x43z1WBgcSngrpq2gxZuNbDl1JHjwVDBLtvly4

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.