VšĮ "Plačiajuostis internetas"
Projektas „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra“ (RAIN-2)
2017

Kur galima rasti sprendimą: Lietuvos kaimiškosiose vietovėse

Kodėl ir kaip?

Projekto „Kaimiškųjų vietovių informacinių technologijų plačiajuosčio tinklo RAIN plėtra“ metu prie esamo RAIN tinklo buvo papildomai paklota 5 775 kilometrai šviesolaidinių ryšių linijų bei suprojektuoti ir įrengti 3 370 seniūnijų lygmens tinklo infrastruktūros komplektai bei prisijungimo taškai. Viso RAIN-2 projekto metu prie RAIN tinklo prijungtos 982 naujos gyvenvietės. RAIN-2 projekto metu sukurta infrastruktūra pasiekė gyvenamąsias vietoves, kuriose gyvena apie 700 000 gyventojų, o skaičiuojant bendrai su pirmuoju RAIN – daugiau kaip vieną milijoną šalies gyventojų.

Kuo išskirtinis?

Kaimiškųjų gyvenviečių prijungimas prie šviesolaidinės infrastruktūros sukuria galimybę nutolusių vietovių institucijoms, verslui ir gyventojams naudotis kokybiškomis ryšio paslaugomis. VšĮ "Plačiajuostis internetas" teikiamomis didmeninėmis paslaugomis jau naudojasi daugiau kaip 50 ryšio operatorių, perkančių daugiau kaip 3600 didmeninių ryšio paslaugų į 1484 prijungtas gyvenvietes visoje Lietuvoje. Projekto metu sukurta ryšių infrastruktūra paskatino skaitmeninės atskirties mažėjimą šalies kaimiškosiose vietovėse ir yra strateginis valstybės indėlis siekiant užtikrinti Europos Sąjungos skaitmeninės darbotvarkės ir Lietuvos informacinės visuomenės plėtros 2014–2020 metų programoje „Lietuvos Respublikos skaitmeninė darbotvarkė“ nustatytus plačiajuosčio ryšio plėtros tikslus ir uždavinius. Daugiau apie projektą galite rasti www.placiajuostis.lt


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.