Kauno miesto savivaldybė kartu su UAB “SW Traffic”
Prioriteto teikimo Kauno miesto viešojo transporto šviesoforinėse sankryžose sistema
2023

Kur galima rasti sprendimą: https://zir24.pl/

Kodėl ir kaip?

Transporto keliamas neigiamas poveikis aplinkai yra opi ne tik Kauno ar Lietuvos, bet ir visos Europos problema. Kauno miesto savivaldybė siekiama sukurti subalansuotą, efektyviu išteklių ir šiuolaikinių technologijų naudojimu grindžiamą darnaus judumo sistemą Kauno mieste bei pritaikyti Kauno miesto gatves ir kitą transporto infrastruktūrą viešojo transporto poreikiams įdiegė prioriteto teikimo Kauno miesto viešojo transporto šviesoforinėse sankryžose sistemą. Prioriteto sistemos kūrimo metu buvo atnaujinti dalis šviesoforų valdiklių, GPS davikliai, suprogramuoti siųstuvai viešojo transporto priemonėse ir atliktas šviesoforų programavimas. Įdiegta sistema automatiškai suteikia prioritetą daugiau nei 430-čiai viešojo transporto priemonių 30-yje šviesoforinių sankryžų, kuriose juda itin didelis viešojo transporto priemonių srautas. Sukurta subalansuota darnaus judumo sistema mažina transporto oro ir triukšmo taršą, didina komfortą ir patrauklumą keliauti viešojo transporto priemonėmis Kauno mieste, trumpina kelionių trukmę.

Kuo išskirtinis?

Sprendimas išskirtinis, nes tai pirmasis tokios apimties sprendimas Lietuvoje. Tai yra pati didžiausia ir moderniausiai išvystyta viešojo transporto prioriteto sistema Lietuvoje. Sprendimo įgyvendinimas mažina neigiamą poveikį aplinkai, didina komfortą ir patrauklumą keliauti viešojo transporto priemonėmis Kauno mieste, greitina ir efektyvina kelionės laiką. Sistema reikšmingai prisideda prie Jungtinių Tautų globalių tvarios plėtros tikslo „Darnūs miestai ir bendruomenės“, siekiančio kurti saugius, modernius ir tvarius miestus, kuriuose būtų gera gyventi visiems


Video nuoroda: https://zir24.pl/

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.