Inovacijų ir technologijų grupė (Vilniaus miesto savivaldybė)
OPEN INNOVATION – OPEN ALGORITHM – OPEN DATA
2020

Kur galima rasti sprendimą: https://api.vilnius.lt/

Kodėl ir kaip?

Portalas pritaikytas ne tik IT specialistams, norintiems kurti projektus naudojantis paviešintais sistemų kodais, bet ir gyventojams, kurie nori priimti svarbius asmeninio gyvenimo sprendimus, paremtus pagrįstais statistiniais duomenimis. Vartotojai portale gali rasti informaciją apie: • Skirtingų sistemų API; • Statistinius duomenis (pvz. eilės į darželius https://vilnius.lt/lt/savivaldybe/svietimas-kultura-ir-sportas/svietimas/registracija-i-vilniaus-miesto-savivaldybes-darzelius-ir-priesmokyklinio-ugdymo-grupes/pateikti-prasymai-i-darzelius/, arba eilės pas šeimos gydytoją https://app.powerbi.com/view?r=eyJrIjoiYzdkMTkzMzYtZDllZi00MjkxLTg3ZmItOTJkMTMyZDdmMWE3IiwidCI6ImFmZjM2MzMxLTNlNWUtNDdlOC1hZjkzLTE4NTFkNmQxZmUzYiIsImMiOjh9); • Įrankius, kurie naudojami kuriant sistemas; • Vilniaus miesto IT bendruomenės kurtus projektus; • Periodiškai atnaujinamus atvirus duomenis; • Savivaldybės finansus, atsiskaitymus su tiekėjais. Sistema buvo kuriama vidiniais Inovacijų ir technologijų grupės (Vilniaus miesto savivaldybės administracijos) resursais.

Kuo išskirtinis?

1. Atvirumas visuomenei. 2. Galimybė pasinaudoti jau sukurtų sistemų kodais, kas skatina naujų IT įmonių atsiradimą. 3. Duomenys skirti specialistams dirbantiems su atvirais duomenimis. 4. Aktyvus IT bendruomenės įsitraukimas į miesto gyvenimo valdymą. 5. Daug statistinės informacijos, padedančios gyventojams priimti teisingus sprendimus. 6. Informacija, kuria remiantis savivaldybės vadovai gali priimti pagrįstus sprendimus. Projektą įgyvendino Inovacijų ir technologijų grupė (Vilniaus miesto savivaldybė), projekto vadovas Jonas Pidkovas.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.