Kauno miesto savivaldybė kartu su UAB “SW Traffic”
Kauno miesto transporto eismo valdymo sistema
2023

Kur galima rasti sprendimą: https://zir24.pl/

Kodėl ir kaip?

Augantis Kauno miesto gyventojų tankis, gyventojų poreikiai bei tendencingai didėjantys transporto srautai mieste, įpareigoja Kauno miesto savivaldybę nuolatos ieškoti efektyviausių sprendimų neigiamų transporto padarinių mažinimui. Intelektinių transporto sistemų pagalba Kauno miesto savivaldybė siekia atitikti besikeičiančius susisiekimo poreikius, prisidėti prie taršos kontrolės ir globalinio atšilimo efekto mažinimo. Minėtoms problemoms spęsti buvo sukurta Kauno miesto transporto eismo valdymo sistema, sudaranti galimybes efektyviau organizuoti transporto eismą, parkavimą, reguliuoti tendencingai didėjančius transporto srautus miesto centrinėje dalyje (spūsčių susidarymą) ir pan. Tai - platforma, sudaryta iš 7 skirtingo pobūdžio modulių, suteikianti galimybę kaupti, apdoroti, vizualiai atvaizduoti duomenis, rengti prognozes kiekviename modulyje ar ieškant ryšio tarp kelių. Remiantis sukauptais duomenimis, eismo valdymo specialistai gali planuoti šviesoforų ciklus, valdyti šviesoforus žaliosios bangos principu operatyviai reaguoti į spūstis ar eismo įvykius, per vairuotojų informavimo sistemas teikti informaciją (pvz. apie sudėtingas eismo sąlygas, remonto darbus) ir pan.

Kuo išskirtinis?

Sprendimas išskirtinis, nes tai pirmasis tokio plataus pobūdžio intelektinis sprendimas Lietuvoje pritaikytas daugumai šviesoforinių valdiklių tipų. Jo įgyvendinimas efektyvina Kauno miesto transporto planavimą, kas įtakoja aplinkos ir oro taršos, spūsčių, kelionių transportu laiko mažėjimą. Šis sprendimas reikšmingai prisideda prie Jungtinių Tautų globalių tvarios plėtros tikslo „Darnūs miestai ir bendruomenės“, siekiančio kurti saugius, modernius ir tvarius miestus, kuriuose būtų gera gyventi visiems.


Video nuoroda: https://zir24.pl/

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.