Kauno miesto savivaldybė kartu su UAB „Technologinių paslaugų sprendimai“
Išmanioji automobilių statymo sistema
2023

Kur galima rasti sprendimą: https://kaunaspark.tps.lt/

Kodėl ir kaip?

Ieškodami laisvų automobilio statymo vietų Kauno mieste, vairuotojai didina aplinkos ir oro taršą, triukšmingumą. Dėl neatsargių manevrų didėja avarijų tikimybė, ilgėja kelionės laikas, formuojasi spūstys. Kauno miesto savivaldybė, siekdama mažinti neigiamą klimato kaitos poveikį, efektyvinti transporto srautus ir eismo organizavimą, sudaryti patogias sąlygas greitai ir mažiausiais kaštais pasiekti kelionės tikslą Kauno miesto centrinėje dalyje, Žaliakalnio mikrorajone ir Savanorių prospekte, įdiegė išmaniąją automobilių statymo vietų kontrolės ir stebėsenos sistemą. Sumontuoti 3000 vnt. jutiklių stovėjimo vietų dangoje yra susieti su išmaniąja programėle, suteikiančia vairuotojams ir kitiems asmenims dar prieš planuojant kelionę ar kelionės metu matyti laisvas ir užimtas stovėjimo vietas, vietoms taikomą parkavimo mokestį. Pasirinkus norimą parkavimo vietą sistemoje, ją galite pasiekti programėlėje integruota navigacijos pagalba.

Kuo išskirtinis?

Sprendimas išskirtinis, nes tai pirmasis tokio pobūdžio sprendimas Kauno mieste. Jo įgyvendinimas mažina Kauno miesto aplinkos ir oro taršą, spūstis, sudaro patogias sąlygas greitai ir mažiausiais kaštais pasiekti kelionės tikslą Kauno miesto centrinėje dalyje, Žaliakalnio mikrorajone ir Savanorių prospekte. Išmanioji automobilių statymo sistema reikšmingai prisideda prie Jungtinių Tautų globalių tvarios plėtros tikslo „Darnūs miestai ir bendruomenės“, siekiančio kurti saugius, modernius ir tvarius miestus, kuriuose būtų gera gyventi visiems.


Video nuoroda: https://kaunaspark.tps.lt/

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.