Inovacijų ir technologijų grupė
Tvarkau miestą LT – Fix the city
2023

Kur galima rasti sprendimą: https://tvarkaumiesta.lt/

Kodėl ir kaip?

Bendruomenių ir gyventojų įtraukimas į miestų tvarios aplinkos kūrimą bei saugojimą, o organizacijoms - sprendimų priėmimas pasitelkiant duomenis. Visa tai apsijungia į naują „Tvarkau miestą“ platformą. Platforma, kuri buvo kuriama ir toliau vystoma Vilniuje, buvo padovanota ir kitiems Lietuvos miestams. Piliečiai gali įsitraukti ir tapti daugiau atsakingi už savo aplinką, kurioje gyvena ar dirba, o platforma besinaudojančios darbus atliekančios įmonės gali greitai gauti informaciją ir į ją reaguoti. Platformos kaupiama informacija apie situaciją miestuose sprendimų priėmėjams padeda kokybiškiau tvarkytis savo miestuose, o sprendimus priimti pagrįstus duomenimis. 2023 metais platforma jau sulaukė beveik 40 tūkst. Gyventojų pranešimų iš visos Lietuvos. Šiuo metu net 12 Lietuvos miestų laukia galimybės prisijungti ir pasinaudoti šiuo produktu. Komanda savo resursais atlieka plėtrą ir dovanoja šį sprendimą, kuris padeda miestams sutaupyti ženklią pinigų sumą. Projekto vadovas: Dalius Kazauskas

Kuo išskirtinis?

Vienintelis EU sprendimas turintis integracijas, kurios leidžia ne tik pranešti apie problemą mieste, bet skirtingiems rangovams atlikti darbus su kuo mažesniais resursais. Vienas iš nedaugelio pasaulyje esančių valstybinių produktų į kurį diegiami ir „gamification“ sprendimai, kurie leis dar interaktyviau įsitraukti gyventojams. Tai yra išimtis visų valstybinių projektų apimtyje, kai vieno miesto komanda sprendimą dovanoja bei teikia palaikymo paslaugą, tokiu būdu suteikiant galimybę mažesniems miestams turėti didesnį įsitraukimą į miesto valdymo procesą, kuris tampa skaidresnis. „Tvarkau miestą“ platforma yra retas pavyzdys pasaulyje, kai sklandžiai veikia įdiegto sprendimo dalijimasis tarp miestų – keičiamasi ne tik idėjomis, bet sprendimu nešančiu tiesioginę naudą.


Video nuoroda: https://tvarkaumiesta.lt/

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.