IVAN KLIUČNIKOV
PILOT-LINK (Nuotolinis laivų locavimas (vedimas))
2021

Kur galima rasti sprendimą: VĮ KVJUD patalpose ir locmanų kateryje

Kodėl ir kaip?

Kai locmanas dėl pandemijos, prastų hidrometeortologinių sąlygų ar kitų svarbių priežasčių negali patekti į laivą, tuomet, jūroje perdavus į laivą nuotolinio laivo vedimo įrangą, locmanas laivą nuotoliniu būdu įveda į uostą pro įplaukos vartus iki krantinės, kur jo švartavimą perima krante esantis kitas locmanas. Laivo išplaukimo atveju, viskas vykdoma atvirkštine tvarka.

Kuo išskirtinis?

Sprendžiami žmonių saugumo, sveikatos, laivų vedimo į uostą operatyvumo klausimai, papildomai šis sprendimas leidžia sumažinti išmatematųjų dujų emisijas (locmaniniai laivai neišplaukia į jūrą įsodinti locmaną į laivą ir atvirkščiai). Ateityje planuojama patobulinus sprendimą techniškai visus laivus atplaukusius į Klaipėdos uostą įvesti tik nuotoliniu būdu,. Taip būtų sutaupyta apie 20 tūkst. t kuro, kas sumažintų CO2 emisiją apie 50 tūkst. t. bei užtikrintų tvaresnę veiklą laivyboje.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.