Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos
NMA agro mobilioji programėlė
2019

Kur galima rasti sprendimą: https://play.google.com/store/apps/details?id=lt.giscentras.nma Google Play / App store

Kodėl ir kaip?

Mobiliosios programėlės „NMA agro“ paskirtis dvejopa. Ji skirta ūkininkams, kurie nori informuoti agentūrą apie atliktas veiklas, įgyvendintus investicinius projektus, taip pat pranešti apie problemas, susijusias su skirtos paramos įsipareigojimais. Be to, naudodamiesi programėle, neabejingi Lietuvos gyventojai gali pateikti informaciją apie galimai neprižiūrimus laukus. „NMA agro“ leidžia siųsti fotonuotraukas su tiksliomis koordinatėmis ir azimutu tiesiogiai iš vietovės, taip pat matuoti atstumus ir plotus. Programėlėje yra įdiegti "Copernicus" programos "Sentinel" palydoviniai vaizdai bei iš jų sudaryti skirtingų augmenijos indeksų žemėlapiai, kurių pagalba ūkininkai gali stebėti ir vertinti savo laukuose auginamų pasėlių būklę bei esant būtinybei atlikti reikiamas ūkio veiklas. Sentinel palydoviniai vaizdai ir augmenijos indeksių žemėlapiai atnaujinami kas mėnesį pagrindinio ūkininkavimo sezono metu. "NMA agro" platinama nemokamai.

Kuo išskirtinis?

- Ūkininkams sukurtas įrankis skatinantis aktyviai dalyvauti paramos administravimo procese, tapti dalyviais ne stebėtojais. - Ūkininkus greičiau pasieks paramos lėšos, nes informaciją apie atliktas veiklas galės pateikti iš karto po jų atlikimo, nelaukiant NMA atliekamų patikrų. - Ūkininkams suteikta galimybė nemokamai nuolat stebėti savo laukų būklę ir atlikti reikiamas veiklas nedelsiant, taupyti ūkininkavimo sąnaudas diegiant tikslaus ūkininkavimo būdus. -Lietuvos gyventojams pasiekiamas įrankis, skatinantis nelikti abejingais būti pilietiškais ir pranešti apie neprižiūrimus laukus (pvz. Sosnovskio barsčiais apaugę laukai, savaiminis žemės ūkio paskirties laukų užžėlimas medžiais, krūmais). - Viešinant NMA veiklos skaidrumą atveriami duomenys naudojami paramos administravimo procese; - ES ir nacionalinės paramos lėšos panaudojamos efektyviausiu būdu, nes ūkininkai gali atlikti reikalingus veiksmus laiku, tokiu būdu prevenciškai užkertant kelią galimiems pažeidimams ir sankcijoms.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.