Deeper, UAB
"Deeper" išmanus sonaras
2018

Kur galima rasti sprendimą: https://deepersonar.com/lt/, https://deeper.eu/

Kodėl ir kaip?

Sonaras yra elektroninis hidroakustinis prietaisas (angliškai SONAR yra žodžių „SOund NAvigation Ranging“ trumpinys). Prietaisas skenuoja vandenį skleisdamas žmogaus ausiai negirdimus ultragarso bangų impulsus. Šie garsai keliauja vandeniu ir atsispindėję nuo žuvų, žolių, šakų, akmenų, dugno ar kitų objektų grįžta atgal. Sonaras „klausosi“ šių atspindžių ir juos analizuoja – matuoja, kiek laiko praeina, kol garso banga sklinda žemyn, atsimuša į objektą ir atspindėta grįžta atgal. Pagal šią informacija sonaras įvertina, kokiame gylyje yra objektas. Taip pat matuojamas priimto atspindžio intensyvumas – kuo kietesni objektai, tuo stipresnis priimtas impulsas. Tokią pat akustinės lokacijos sistemą naudoja šikšnosparniai ir delfinai. Priėmus grįžtamąjį impulsą siunčiamas kitas impulsas. Kadangi garso bangos vandenyje keliauja maždaug pusantro kilometro per sekundę greičiu, per vieną sekundę sonaras gali išsiųsti keletą impulsų. Deeper PRO ir Deeper PRO+ siunčia po 15 impulsų per sekundę. Grįžtantys atspindžiai tuoj pat apdorojami sudėtingais matematiniais algoritmais, interpretuojami ir rodomi ekrane, todėl žvejai gali matyti dugno gylį ir kietumą bei visus tarp dugno ir vandens paviršiuje plaukiojančio sonaro esančius objektus.

Kuo išskirtinis?

"Deeper" sukūrė pirmąjį pasaulyje nuo kranto mėtomą sonarą žvejybai, kuris tapo tikra revoliucija žvejybos rinkoje ir greitai sulaukė pripažinimo Lietuvoje bei užsienjyje bei pelnė daugybę apdovanojimų Lietuvoje bei užsienyje. Anksčiau nuo kranto žvejojantys žvejai neturėjo galimybės matyti, kas vyksta po vandeniu, tinkamai pasirinkti žvejybos vietą ir džiaugtis naujais laimikiais. Taip pat iš valties žvejojantys žvejai turėjo nuolat nuomotis ar pirkti brangią ir nepatogią naudotis žvejybos techniką. Taigi vos 100 g. sveriantis "Deeper" sonaras tapo puikiu psrendimu ir universaliu įrenginiu, tinkančiu bet kokiam žvejybos būdui. Vienas svarbiausių Deeper apdovanojimų - didžiausioje technologijų parodoje JAV, "CES" išmanus sonaras buvo pripažintas geriausiu prietaisu bevielių produktų kategorijoje. "Deeper" siūlo naują požiūrį į žvejybą ir suteikia visiskai kitą patirtį.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.