Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos
Aplinkos apsaugos departamento informacinė sistema
2023

Kur galima rasti sprendimą: Vidinė informacinė sistema pasiekiama tik aplinkos apsaugos departamento darbuotojams

Kodėl ir kaip?

Aplinkos apsaugos departamento informacinė sistema (toliau - AADIS) siekia spręsti daugelį problemų, susijusių su valstybine aplinkos apsaugos kontrolės ir duomenų tvarkymo procesais. Šios problemos apima: 1. Rankinio darbo mažinimas: Daugybė aplinkos apsaugos kontrolės ir duomenų surinkimo veiklų yra atliekamos rankiniu būdu. Tai reiškia didelę žmogiškųjų klaidų riziką, ilgą darbo laiką ir neefektyvumą. AADIS siekia skaitmenizuoti, o vėliau ir automatizuoti procesus. 2. Komplikuotas darbų tęstinumas: Dažnai sunku sekti kontrolės darbų tęstinumą. AADIS turėtų padėti užtikrinti sklandų procesų eigos sekimą. 3. Sudėtingas atsekamumas: Be centralizuotos informacinės sistemos, sudėtinga sekti aplinkos apsaugos pažeidimus, jų šaltinius ir poveikį aplinkai. AADIS turėtų padėti pagerinti duomenų atsekamumą. 4. Apsunkintas bendradarbiavimas: Daugeliui veiklų vykstant rankiniu būdu ir per kelias platformas, bendradarbiavimas tampa sudėtingas. AADIS siekia sukurti vieningą platformą, kurioje institucijos galėtų bendradarbiauti ir dalintis informacija. 5. Dublikuoti įrašai: Be vieningos informacinės sistemos, dažnai atsiranda dublikuoti įrašai, kurie gali sukelti painiavą ir netikslumus duomenyse. AADIS turėtų padėti sumažinti duomenų dubliavimą. 6. Nepakankamas rizikos vertinimas: Rizikos vertinimas dažnai yra atliekamas nepakankamai tiksliai. Sistema turėtų automatizuoti šį procesą ir padėti identifikuoti tikrus aplinkos apsaugos rizikos šaltinius. 7. Nepakankamas informacijos prieinamumas visuomenei: Viešojo administravimo įstatymas reikalauja, kad informacija būtų prieinama visuomenei. AADIS turėtų padėti rinkti ir skelbti informaciją. 8. Problemos su duomenų saugojimu ir tvarkymu: Be vieningos sistemos, gali kilti problemų saugant, tvarkant ir analizuojant duomenis apie aplinkos apsaugą. AADIS siekia sukurti tvarkingą ir patikimą duomenų valdymo sistemą. 9. Pavojingų veiklų kontrolė: AADIS turėtų padėti efektyviau kontroliuoti potencialiai pavojingas ar taršias veiklas, taip užkertant kelią ekologinėms avarijoms ir taršai. 10. Kompetencijos stiprinimas: Sistema taip pat siekia stiprinti neetatinių pareigūnų kompetenciją ir skaidrumą valstybinės aplinkos apsaugos kontrolės procesuose. 11. Laboratorinių tyrimų atlikimas: AADIS turėtų užtikrinti, kad laboratoriniai tyrimai atliekami tinkamai, siekiant nustatyti cheminių medžiagų atitiktį reikalavimams. 12. Ataskaitų teikimas: anksčiau ataskaitų darymas užimdavo ypač daug laiko, dabar tai galima padaryti itin paprastai. Visas šias problemos stengiamasi spręsti sukuriant AADIS sistemą, kuri automatiškai surinktų, tvarkytų ir pateiktų reikiamą informaciją aplinkos apsaugos valdymo ir kontrolės tikslais, taip pagerinant efektyvumą, skaidrumą ir aplinkos apsaugą.

Kuo išskirtinis?

Sprendimas buvo padarytas itin greitai - per metus nuo idėjos iki įgyvendinimo. Tai kainavo mažai pinigų, palyginus su kitais sprendimais, kurie būna kuriami tokiais atvejais. Sistema kuriama naudojantis Power Apps, o tai inovatyvus low-code sprendimas.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.