Skaitmeninių naujovių kūrėjams – kvietimas pasirodyti visam pasauliui

Pasaulinis skaitmeninių inovacijų konkursas „World Summit Awards 2022“ (WSA) pradeda kasmetinę geriausių pasaulyje inovatyvių skaitmeninių sprendimų paiešką. Pirmasis konkurso žingsnis Lietuvoje – nacionalinė atranka „Skaitmeninis knygnešys 2022“, nuo balandžio 25 dienos kviečianti teikti paraiškas dalyvauti konkurse.

Dalyvauti konkurse gali skaitmeninių platformų, paslaugų, programėlių, žaidimų ir kitų produktų kūrėjai. Paraiškas konkurso organizatoriai iki 2022 m. birželio 5 d. priima svetainėje skaitmeninisknygnesys.lt.

„Kviečiame dalyvauti visus Lietuvos skaitmeninių sprendimų kūrėjus. Nesvarbu, ar jūs esate startuolis, ar patyrusi IT sektoriuje įmonė, ar nevyriausybinė organizacija, universitetas, savivaldybė – svarbiausia, kad turite sukūrę įdomų ir prasmingą skaitmeninį sprendimą, – sako „World Summit Awards“ konkurso Lietuvos nacionalinė ekspertė ir pasaulinės žiuri narė Ieva Žilionienė.

„Ieškome skaitmeninių inovacijų, kurios nešą naudą sprendžiant visuomenei aktualias problemas tiek Lietuvos, tiek pasauliniame kontekste. Tai atspindi ir kiek pakeistas mūsų konkurso pavadinimas – nuo šių metų vadinamės nebe „naujasis“, o „Skaitmeninis knygnešys“. O kad tokias inovacijas mokame kurti gerai iliustruoja tai, kad mūsų šalies vardą pasaulyje jau garsina tokie „World Summit Awards“ laimėtojai iš Lietuvos, kaip „Angis“, „Oxipit“, „BitDegree“, „Kompiuteriukai vaikams“, „Interactio“, „Pulsetip“, „Mano Seimas“. Tikiu, kad ir šiais metais atrasime puikių dalyvių, galinčių parodyti tarptautinei bendruomenei, kaip skaitmeninės technologijos gali prisidėti prie geresnio rytojaus pasaulio“, – teigia ekspertė.

Nacionalinėje atrankoje Lietuvoje bus išrinkti aštuoni sprendimai skirtingose konkurso kategorijose. Šie sprendimai taps Lietuvos „skaitmeniniais knygnešiais“ ir atstovaus Lietuvai pasauliniame konkurse „WSA 2022“.

Taip pat geriausiai nacionaliniame konkurse pasirodžiusios komandos bus apdovanotos vertingais prizais. Vienam startuoliui, pristatysiančiam inovatyviausią, originaliausią ir perspektyviausią sprendimą, bus įteikta 3000 Eur vertės piniginė premija. Įsteigti ir specialūs konkurso draugų apdovanojimai Metų startuoliui, Jaunųjų inovatorių komandai, už Metų sprendimą Lietuvai ir kt.

Aštuoni savo kategorijose laimėsiantys sprendimai įgys teisę varžytis su nominantais iš viso pasaulio – daugiau nei 180 valstybių. Sėkmės atveju jie bus pakviesti dalyvauti „World Summit Awards“ Pasauliniame kongrese, vyksiančiame 2023 m. kovo mėn. Meksikoje, kur pristatys savo sprendimus tarptautinei verslo ir akademinei bendruomenei, dalyvaus mokymuose ir susitikimuose su pasaulinio pripažinimo sulaukusiais inovacijų kūrėjais bei bus apdovanoti iškilmingos nugalėtojų pagerbimo ceremonijos metu.

Papildomas dėmesys skiriamas ir jauniesiems inovatoriams, kurių komandoje dauguma narių yra jaunesni nei 30 metų. Jie dalyvaus WSA iniciatyvos „Youth Innovation for Europe“ atrankoje. Lietuvos nacionalinės komisijos atrinkta jaunųjų kūrėjų komanda rungsis dėl Europos geriausiųjų titulo ir kvietimo į Europos Jaunųjų inovatorių festivalį, vyksiantį 2022 m. lapkritį Grace, Austrijoje. 

Konkursą „Skaitmeninis knygnešys 2022“ organizuoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK, www.ivpk.lt), konkurso draugai: asociacija „Infobalt“, GovTech Lab Lietuva, UAB „Bitė Lietuva“, UAB „Tele2“, „Telia Lietuva“, AB, Startup Wise Guys, reputacijos agentūra „Winning“, Brainhack PR.

Apie iniciatyvą

World Summit Awards – pasaulinė iniciatyva, kurios tikslas – atrasti ir skleisti geriausias pasaulyje skaitmenines inovacijas, prisidedančias prie Jungtinių Tautų iškeltų Darnaus vystymosi tikslų praktinio įgyvendinimo. Nacionalinis atrankos etapas į pasaulinį inovacijų konkursą – „Skaitmeninis knygnešys“.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.