• Pagrindinis
  • Naujienos
  • Po pirmojo „Pasaulio viršūnių apdovanojimų“ etapo dėl pripažinimo toliau varžosi 5 lietuvių m. sprendimai

Po pirmojo „Pasaulio viršūnių apdovanojimų“ etapo dėl pripažinimo toliau varžosi 5 lietuvių m. sprendimai

Pasibaigus pirmajam „Pasaulio viršūnių apdovanojimų“ („World Summit Awards“, arba WSA) vertinimo etapui, rezultatai džiugina: iš 8 Lietuvos nominuotų m. turinio sprendimų net 5 pateko į kitą pasaulinio konkurso etapą.

Jungtinių Tautų remiama iniciatyva „Pasaulio viršūnių apdovanojimai“ skirta atrasti ir viešinti aukštos kokybės skaitmeninį turinį. Kas antrus metus vykstantis būtent mobiliesiems sprendimas skirtas konkursas  „WSA-mobile“ kviečia jėgas tarptautinėje arenoje išmėginti geriausius m. turinio kūrėjus.

Dalyvauti šiųmetiniame „WSA-mobile“ iš viso buvo nominuoti 457 m. produktai iš 98 pasaulio valstybių. Po pirmojo atrankos etapo dėl geriausiųjų vardo toliau rungsis 202 sprendimai. Tarp jų – ir 5 lietuvių sukurtos programėlės: UAB „EVP International“ sprendimas „Paysera mobilioji piniginė“ (kategorija m. verslas ir komercija), UAB „Hnit-Baltic“ m. programėlė „Oi, pranešiu!” (kategorija m. sveikata ir aplinka), UAB „Tag of Joy“ programėlė „ABC knygelė“ (kategorija m. mokymasis ir švietimas), UAB „Telesoftas“ interaktyvi knyga „Vilko valanda“ (kategorija m. pramogos ir gyvenimo būdas) ir UAB „Media Benz Telekomunikacijos“ bei UAB „App Camp” sprendimas „Sporto TV” (kategorija m. medija ir naujienos).

Lietuvių sprendimai įgijo teisę dalyvauti „Pasaulio viršūnių apdovanojimuose“, laimėję nacionalinę atranką – Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) organizuojamą „Naujojo knygnešio“ konkursą. Nacionalinių konkursų metu išrinkti skirtingų šalių m. turinio sprendimai teikiami „WSA-Mobile“ Didžiajai žiuri. Ši po 2 vertinimo etapų išrenka  „WSA-mobile“  nugalėtojus – po 5 geriausius pasaulyje sprendimus 8 konkurso kategorijose.

„Džiaugiamės, kad šiemet pasauliniam konkursui galėjome nominuoti išties įdomius ir išskirtinius lietuviškus m. sprendimus, – teigia „WSA-mobile“ Lietuvos nacionalinė ekspertė ir Didžiosios žiuri narė, IVPK direktoriaus pavaduotoja Ieva Žilionienė. – Konkursas, kaip visuomet, pasižymi didele konkurencija, jo metu sprendimai vertinami ne tik pagal technologinį pažangumą ar komercinę sėkmę, bet ir pagal jų socialinę vertę – kiek šis sprendimas svarbus konkrečiai bendruomenei, kokią naudą jis teikia skaitmeninės visuomenės plėtros kontekste, kaip padeda spręsti socialines, ekonomines, informacines ar kitas visuomenės problemas. Linkime sėkmės Lietuvos nominantams kitame konkurso etape ir tikimės, kad ir šiemet tarp „WSA-mobile“ nugalėtojų turėsime lietuviškų sprendimų“.

„WSA-mobile“  nugalėtojai bus pakviesti į Pasaulinį WSA kongresą, vyksiantį Abu Dabyje 2015 m. pradžioje, kur turės unikalią galimybę pristatyti savo sukurtus sprendimus garbingai tarptautinių ekspertų žiuri bei WSA nugalėtojų parodoje, dalyvauti aukščiausio lygio profesionalų rengiamose mokymų dirbtuvėse, susitikti su žymiausių pasaulyje m. programėlių kūrėjais, užmegzti ryšius su potencialiais partneriais ir finansuotojais.

Duomenų šaltinis: IVPK

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.