• Pagrindinis
  • Naujienos
  • Išrinkti m. turinio sprendimų konkurso „Naujasis knygnešys 2016“ nugalėtojai

Išrinkti m. turinio sprendimų konkurso „Naujasis knygnešys 2016“ nugalėtojai

Vakar, gegužės 26 d., paskelbti nacionalinio sprendimų konkurso „Naujasis knygnešys 2016“ laureatai – šeši nugalėtojai šešiose konkurso kategorijose. Jie atstovaus Lietuvai Jungtinių Tautų globojamame pasauliniame geriausių m. sprendimų konkurse „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2016“(angl. „World Summit Award Mobile 2016 – WSA-Mobile 2016“).

„Šiemet jau 11-ąjį kartą organizuotame „Naujojo knygnešio“ konkurse turėjome galimybę susipažinti su labai įvairiais lietuviškais m. turinio sprendimais: nuo interaktyvių knygų iki socialinių informacijos dalijimosi platformų, nuo lavinančių žaidimų iki pažangių verslo valdymo sprendimų. Džiugu, kad šiemet net trijų nugalėtojų sprendimai susiję su vaikais: jų  inovatyviu mokymu, sveikos gyvensenos skatinimu, nuolatinio ryšio su jais palaikymu. Nieko keisto – juk  mūsų jaunajai kartais mobilios technologijos – natūrali ir neatsiejama kasdienybės dalis. Daugumoje kategorijų konkuravo stiprūs projektai, tad išrinkti nugalėtojus nebuvo lengva, bet tikiu, kad šių metų laureatai – būtent tie sprendimai, kurie gali sėkmingai rungtis pasauliniame „WSA-Mobile“ konkurse“, – sakė Pasaulio viršūnių apdovanojimų nacionalinė ekspertė ir Didžiosios žiuri narė Ieva Žilionienė.  

Nugalėtojus rinko nacionalinės ekspertės vadovaujama konkurso komisija: dienraščio „Verslo žinios“ Technologijų rubrikos redaktorius Gintautas Degutis,  portalo „Lrytas.lt“ IT ir mokslo rubrikos redaktorius Gediminas Gasiulis, portalo „Lrt.lt“ vadovas Mindaugas Raguotis. Konkurso komisijai atrenkant finalininkus taip pat talkino Lietuvos skaitmeninė kuratorė Renata Danelienė ir UAB Gaumina įkūrėjas Darius Bagdžiūnas.

“Naujųjų knygnešių 2016“ vardas ir nominacijos į „Pasaulio viršūnių apdovanojimų“ konkursą šiais metais atiteko šešiems m. turinio sprendimų kūrėjams: Ilya Zudin ir Pavel Panov už sprendimą „PLAG“ (kategorija m. įtraukimas ir įgalinimas), leidyklai „Alma Littera“ už sprendimą „Kakės Makės nuotykiai (kategorija m. sveikata ir gyvenimo būdas), MB „Mėgintuvėlis“ už sprendimą „Trybie journey“ (kategorija m. mokymasis ir švietimas“), Mindaugui Mizarui už sprendimą „Kinderwibe“ (kategorija m. išmanios gyvenvietės ir urbanizacija), UAB „Interactio“ už sprendimą „Interactio“ (kategorija m. verslas ir komercija) ir Arvydui Dotui už sprendimą „PamatykLietuvoje.lt“ (kategorija m. kultūra ir turizmas).

 „Kadangi konkursas „Naujasis knygnešys“ – nacionalinė atranka į Pasaulio viršūnių apdovanojimus, visų pirma ieškome sprendimų, kurie būtų naudingi ir įdomūs ne tik Lietuvos, bet ir kitų pasaulio valstybių vartotojams. Tačiau kiekvienais metais  išrenkame ir apdovanojame vieną sprendimą, kuris, nors ir nėra siunčiamas į „Pasaulio viršūnių apdovanojimus“, tačiau yra itin svarbus būtent Lietuvai ir jos gyventojams. Šiemet ši specialioji nominacija atiteko VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ išmaniajai programėlei „Mano kraujas“, kuri skatina neatlygintiną kraujo donorystę, maksimaliai supaprastina donorystės procesą ir parodo jo skaidrumą“, ‒ teigia Ieva Žilionienė.

Tęsdamas daugiametę tradiciją, renginio metu IVPK direktorius Ramūnas Čepaitis įteikė apdovanojimą „Naujajam knygnešiui“ – žmogui, kuris savo veikla ir konkrečiais darbais prisideda prie informacinės visuomenės procesų sklaidos Lietuvoje. Šiemet šis prestižinis įvertinimas atiteko prof. dr. Jolantai Zabarskaitei.

Tikimasi, kad Lietuvos atstovams šių metų „Pasaulio viršūnių apdovanojimų“ konkurse pavyks pakartoti praėjusių  metų Lietuvos sėkmę ir tapti nugalėtojais. Tarp „WSA-2015“ konkurso nugalėtojų pernai buvo net du sprendimai iš Lietuvos: unikali kalbų mokymosi sistema „Bliu Bliu“ (Bliu Bliu (kategorijoje „E. mokymasis ir mokslas“) ir lietuviškieji „Verslo vartai“ (VšĮ „Versli Lietuva“) (kategorijoje „E. valdžia ir atviri duomenys“).

Daugiau informacijos apie konkursą ir jo dalyvius rasite  www.naujasis-knygnesys.lt

Daugiau apie konkursą „Pasaulio viršūnių apdovanojimai“ – http://www.wsis-award.org/

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.