Darbą pradeda Taline susirinkusi WSA Didžioji žiuri

Šiandien, rugpjūčio 28 d., darbą pradeda WSA Didžiosios žiuri nariai.

Šiemet „Pasaulio viršūnių apdovanojimų“ („World Summit Awards“, WSA) konkursui pateiktas 461 e. turinio sprendimas iš 100 pasaulio valstybių. Per rugpjūčio mėn. įvykusį pirmąjį atrankos etapą WSA Interneto žiuri įvertino šią gausybę paraiškų ir kiekvienoje iš 8 konkurso kategorijų atrinko po 12-20 geriausiųjų.

Šiuos produktus toliau vertins WSA Didžiosios žiuri nariai, rugpjūčio 28-31 d. susitikę Taline. Viena WSA Didžiosios žiuri narių – Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) direktoriaus pavaduotoja, WSA nacionalinė ekspertė Ieva Žilionienė.

Didžioji žiuri vertins e. turinio produktus atsižvelgiant į jų idėją, techninį įgyvendinimą ir indėlį į skaitmeninės atskirties mažinimą. Žiuri užduotis – atrasti tuos skirtingose pasaulio rinkose veikiančius sprendimus, kurie išties svarbūs, reikalingi ir aktualūs jų vartotojams, ar tai būtų mažų, nuošalių Azijos ar Afrikos kaimelių, ar Amerikos ar Europos megadidmiesčių gyventojai.

Didžioji žiuri išrinks 40 „WSA 2013“ nugalėtojų – po 5 produktus 8 kategorijose. Nugalėtojai iškovos teisę vadintis geriausiais pasaulyje ir galimybę pristatyti savo sprendimus 2013 m. spalio mėn. Kolombe, Šri Lankoje vyksiančiame Pasauliniame WSA kongrese.

Lietuvą šiųmetiniame WSA konkurse atstovauja 8 e. turinio produktai, atrinkti IVPK organizuoto nacionalinio konkurso „Naujasis knygnešys“ metu. Tai – UAB „Soundest“ sprendimas „IQ Polls“ (kategorija e. verslas ir komercija), Vilniaus miesto savivaldybės sprendimas „E. miestas“ (kategorija e. valdžia ir institucijos), UAB „Šviesa“ ir Ugdymo plėtotės centro sprendimas „Emokykla.lt“  (kategorija e. mokymasis ir švietimas),  Rūtos Mickienės sprendimas „Matyk ką girdi“ (kategorija e. pramogos ir gyvenimo būdas), Vilniaus universiteto sprendimas „Orbis Lituaniae“ (kategorija e. kultūra ir turizmas), UAB „CodeIn“ sprendimas „KurGyvenu.lt“ (kategorija e. sveikata ir aplinka), Asociacijos „Langas į ateitį“ sprendimas „epilietis.eu“ (kategorija e. įtraukimas ir įgalinimas) ir Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos ir UAB „Citrus“ sprendimas „Mediateka“ (kategorija e. media ir žiniasklaida). Kiek iš jų pateko tarp 40 pasaulio geriausiųjų, sužinosime netrukus.

Pasaulio viršūnių apdovanojimai – pasaulinė iniciatyva, inicijuota Jungtinių Tautų 2003 m., kuomet Ženevoje įvyko pirmasis Pasaulio viršūnių suvažiavimas informacinės visuomenės klausimais (World Summit on Information Society, WSIS). Konkurso tikslas – išrinkti geriausius skaitmeninio turinio produktus, kurie prisideda prie Jungtinių Tautų tikslų informacinės visuomenės plėtros srityje.

 

Šaltinis: IVPK

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.