WoW University
WoW University neformalus nuotolinis universitetas moterims
2024

Kur galima rasti sprendimą: https://www.wowuniversity.org/.

Kodėl ir kaip?

„WoW University“ mokymai yra organizuojami ir vykdomi nuotoliniu būdu bei lengvai pasiekiami visos Lietuvos gyventojams ir užsienio lietuviams. Artimiausioje ateityje dėl technologijų pažangos ir automatizacijos, prognozuojama, kad išnyks 800 milijonų darbo vietų, kas ženkliai paveiks pasaulinę darbo rinką. Šias darbo vietas pakeis technologiniai sprendimai. Moterys yra ypač pažeidžiamos, nes 80 % jų darbo vietų bus tiesiogiai paveiktos dirbtinio intelekto sukeltos automatizacijos. Ši artėjanti permaina pabrėžia būtinybę nuolat mokytis ir persikvalifikuoti. Norint spręsti šį iššūkį, buvo įkurtas mūsų nuotolinis universitetas, skirtas tiek vyrų, tiek moterų įgūdžių tobulinimui ir persikvalifikavimui, ypatingą dėmesį skiriant moterų nedarbo mažinimui kaimo ir mažesnių miestų apylinkėse. Mūsų universiteto vykdomos programos leidžia asmenims įgyti naują specializaciją ar naują įgūdį, stiprinantį jau esamą kvalifikaciją, ir taip atveriamos galimybės dirbti kompetetingą darbą nuotoliniu būdu vietos ar tarptautinio lygio organizacijose. Taip sprendžiama nedarbo mažinimo problema didmiesčiuose ir mažesniuose miestuose, per mokymąsi yra ugdomos kompetencijos, kurių dėka moterys (ir vyrai) gali imtis būtinų pokyčių savo gyvenime, leisiančių turėti geresnes gyvenimo ir darbo sąlygas. „WoW University“ kursai ir programos vykdomos nuotoliniu sinchroniniu būdu. Vėliau turinys yra pateikiamas „Kajabi“ mokymosi platformoje, kurioje kiekvienas studentas turi savo individualų prisijungimą. Platformoje studentai gali rasti visą mokymosi medžiagą ir grįžti klausytis paskaitų jiems tinkamu metu. Taip pat platforma leidžia mums, kaip mokymo tiekėjams, sekti dalyvių įsitraukimą į mokymosi procesą, komunikaciją.

Kuo išskirtinis?

Sukūrėme šį sprendimą, nes prieš 5 metus Lietuvoje nebuvo nuotolinio universiteto, todėl kokybiškas, metodologija grįstas turinys nebuvo pasiekiamas regionuose gyvenantiems asmenims. Ypatingą dėmesį skiriame moterų švietimui, nes švietimo prieinamumas ir lyčių lygybė yra svarbūs visuomenės pažangos veiksniai, tad siekėme užpildyti šią spragą, suteikdami galimybę moterims, gyvenančioms atokiose vietovėse, gauti kokybišką išsilavinimą. Tai leido ne tik plėsti jų žinias, bet ir stiprinti savivertę, skatinti dalyvauti profesinėje veikloje bei prisidėti prie vietinės bendruomenės gerovės. Taip pat, kurdami sprendimą, galvojome apie diasporoje gyvenančias moteris, kurios nori išlaikyti ryšį su Lietuva: socialinius ryšius, gyvą kalbos vartojimą. Pasaulyje, kur globalizacija dažnai ištrina kultūrinius ir kalbinius skirtumus, svarbu išsaugoti savo tautinę tapatybę ir ryšį su gimtąja šalimi. Mūsų iniciatyva suteikė galimybę diasporoje gyvenančioms lietuvėms nepamiršti lietuvių kalbos, socialinio ryšio su gimtąją šalimi, tuo pačiu stiprinti minkštuosius įgūdžius, reikalingus asmeniniame ir profesiniame gyvenime. Galimybė mokytis nuotoliniu ne tik stiprina ryšį su tėvyne, bet ir leidžia perduoti šias vertybes bei žinias savo vaikams, išlaikant gyvą lietuviškąją kultūrą ateities kartoms.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.