The Chocolate
Kūrybiškumą skatinantis žaislas „ZoLO“
2013

Kur galima rasti sprendimą: zolo-app.com

Kodėl ir kaip?

Pirmą kartą „ZoLO“ pasaulį išvydo dar 1986 m. Dizaineriai Byronas Glaseris ir Sandra Higashi savo namų virtuvėje tąkart sukūrė medinių kaladėlių rinkinį, kurio dalys įvairiai jungėsi tarpusavyje ir leido žaidžiantiems konstruoti pačius įvairiausius sutvėrimus. Padedant Niujorko modernaus meno muziejui (MOMA), šis žaislas atsidūrė parduotuvių lentynose ir iki šiol yra mėgiamas vaikų (ir ne tik) visame pasaulyje. „The Chocolate“ nusprendė šį nepaprastą žaislą perkelti į XXI a. ir pritaikyti jį moderniems vaikams bei paversti „ZoLO“ prieinamu dar didesniam ratui kūrybiškų žaidėjų. Taip atsirado programėlė planšetiniam kompiuteriui – „ZoLO“. Nemokamoje programėlėje kiekvienas žaidėjas gauna originalių detalių rinkinį, su kuriomis jis gali kurti bet ką. Priešingai nei tradiciniame „ZoLO“ rinkinyje, šioje programėlėje gautas detales galima didinti bei mažinti, įvairiai vartyti, o palietus pirštu – išgirsti žaismingus garsus ir pamatyti linksmą animaciją.  Visus savo sukurtus „ZoLO“ gyventojus galima saugoti galerijoje, į kurią darbai atkeliauja iš planšetinių kompiuterių visame pasaulyje. 

Kuo išskirtinis?

Kūrybiškumą skatinantis elektroninis žaislas „ZoLO“ yra paremtas žaidimo be pabaigos (ang. open-ended play) principu, t. y. čia nėra jokio scenarijaus ar taisyklių – žaidėjas turi viską susikurti pats. Moksliškai įrodyta, jog toks žaidimo principas moko problemų sprendimo bei lavina vizualinę kalbą (t. y. vaikas išmoksta savo idėjas, jausmus ir išgyvenimus pavaizduoti vizualiai). Be to, toks neturintis taisyklių žaidimas, lavina vaikų gebėjimą pasakoti ir kurti istorijas (ang. storytelling). Galimybė savo sukurtus darbus saugoti pasaulinėje galerijoje – tai galimybė žaidėjui pasijausti didesnio pasaulio dalimi, taip pat – proga pamatyti, kaip vaikai iš viso pasaulio skirtingai interpretuoja „ZoLO“ detales ar net pasisemti įkvėpimo. 


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.