Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka
Interneto svetainė „Virtualus rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambarys“
2021

Kur galima rasti sprendimą: http://www.katiliskiokambarys.pasvalia.lt/

Kodėl ir kaip?

Virtuali interneto svetainė pristato ir atskleidžia rašytojo M. Katiliškio gyvenimą, kūrybą bei atminimo įamžinimą tekstais, nuotraukomis, knygomis, rankraščiais ir kitais bibliotekos archyvuose saugomais dokumentais. Sukaupta informacija pristatoma nuotoliniu būdu, moderniomis formomis, derinantis prie šiuolaikinės visuomenės poreikių bei išplečiant paslaugos gavėjų ratą. Išskirtinis virtualaus M. Katiliškio atminimo kambario ypatumas yra video filmas, išsamiai pristatantis visą rašytojo gyvenimo ir kūrybos kelią per muziką, vaizdą, panaudojant vaidybinius elementus, archyvinius kadrus. Video siužete meniškai, aktorių įskaitytais tekstais, pristatomi rašytojo asmenybę ir gyvenimo būdą liudijantys eksponatai, saugomi bibliotekoje: Mariaus Katiliškio rašomasis stalas, dvylika pypkių dailiame mediniame stove, rašomoji mašinėlė, kuria buvo spausdinami išeivijos laikotarpio kūriniai, odinis aplankas su inicialais MK, plunksninė, laikrodis, Mariaus Katiliškio bareljefas, sukurtas dailininko Lino Janulevičiaus ir paskutinis gautas eksponatas – paties rašytojo drožta medinė lazda. Dar vienas iš svarbesnių ypatumų yra virtualiame rašytojo atminimo kambaryje sukurta atminties išsaugojimo ir įprasminimo erdvė, susidedanti iš: • Nuotraukų galerijos „Katiliškio palikti pėdsakai Lietuvos žemėje“, kurioje patalpinta vaizdo medžiaga iš Lietuvos vietovių susijusių su Mariaus Katiliškio gyvenimu: Pasvalys, Gruzdžiai, Žagarė, Katiliškės, Joniškio, Šiaulių rajonai. • Tradicinių Mariaus Katiliškio skaitymų foto ir video medžiagos galerijos, kurioje atskleisti bibliotekoje nuo 1995 metų kasmet rengiami Mariaus Katiliškio kūrybos išsamiems nagrinėjimams ir gyvenimo keliui atskleisti skirti renginiai. • Konkurso Bibliotekos premijai gauti laureatų kūrybos visateksčių darbų pristatymo. Svarbus ypatumas svetainės edukacinis ir neformalaus ugdymo pobūdis. Interneto svetainė „Virtualus rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambarys“ populiarina rašytojo atminimą, padeda abiturientams pasiruošti privalomam lietuvių kalbos egzaminui. Negalintiems atvykti į biblioteką, gyvenantiems užsienyje žmonėms leidžia visapusiškai susipažinti su rašytoju. Intensyviai vykdomas interneto svetainės pristatymas moksleiviams, juos sudominant, įtraukiant į pasakojimą, kartu žaidžiant svetainėje esančius žaidimus, sprendžiant viktorinas. Dar vienas ypatumas yra tai, kad interneto svetainė „Virtualus rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambarys“ skatina ne tik virtualų, bet ir realų turizmą. Virtualūs atminimo kambario lankytojai susipažinę su patraukliai ir vaizdingai pateiktu rašytojo M. Katiliškio kūrybos palikimu bei neeiline asmenybe motyvuojami aplankyti realias rašytojo gyvenimo ir kūrybos vietas Lietuvoje ir užsienį.

Kuo išskirtinis?

Interneto svetainė „Virtualus rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambarys“ yra patraukli savo išsamumu, turinio gilumu, prieinamumu, nemokamu naudojimusi, informacija vienoje vietoje, kuri yra papildyta originaliais dokumentais, įvairiais interaktyviais žaidimais ir viktorinomis. Pats didžiausias išskirtinumas – interneto svetainės unikalumas. Lietuvoje nėra kitos įstaigos, kuri būtų taip plačiai pristačiusi rašytojo M. Katiliškio asmenybę, jo parašytus kūrinius. Interneto svetainė yra nepamainomai vertinga medžiaga mokiniams ir ypač abiturientams, besiruošiantiems lietuvių kalbos egzaminui. Viskas yra prieinama interneto svetainėje „Virtualus rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambarys“. Joje naudojama medžiaga paremta rašytiniais šaltiniais bei bibliotekoje saugomais originaliais dokumentais.


Video nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=I4pyTVlGhso

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.